Květen 2008

Hurá do hor- hiking weekend mezi zkouškama

20. května 2008 v 18:43
Bylo celý týden v kuse azuro a sluníčko, a když přišla nabídka od místního studentského turistického klubu na víkend strávený uprostřed hor, nedalo se nad těma knížkami už dál vydržet. A tak jsme vyrazili, bylo nás 14, šest Norů a zbytek zástupci osmi různých zemí, od Mauriciu až po Velkou Británii. Autobusem jsme se vydali směrem kamsi na sever a po hodince a půl, nám nechala Ania, vůdkyně výletu, zastavit, kdesi uprostřed země nikoho a vydali jsme se na pětihodinovou túru , naším cílem byla dřevěná chajda, kde jsme měli přenocovat. Šlo se parádně, všude jezera, vodopády, zbytky sněhu, skály, v půlce cesty bláznivý Norky začaly smažit palačinky a podávaly kafíčko, někteří odvážlivci se i vykoupali ve vodě doslova a do písmene ledové- tu a tam se ještě povalovaly kusy ledu. Spálili jsme si ksichtíky a příjemně unaveni dorazili do chajdy, která je jednou ze sítě chat, které vlastní Norský turistický klub. Chata je nádherná dřevěná, vybavená vším, jen ne elektrikou a vodou, takže je to paráda, chodí se s vědrama do jezera, večer svítí svíčkami a venku čeká klasická kadibudka, všechno je nové, krásné. Spí ten kdo přijde dřív, ale vždycky se to nějak zmákne, nás se nakonec v chajdě vyspalo 25, i když je oficiálně pro 20, dorazili další lidi z Fantoftu, o kterých jsme vůbec nevěděli, že plánují stejný výlet, no Norsko je hold malé, že? K večeři uvařila Angličanka prvotřídní chili concarne a po opekání marsmelounů nad ohníčkem jsme zalehli.
Druhý den jsme se podepsali na papírové pytlíčky, do nich vložili peníze za nocleh, vhodili je do schránky ( tohle by v Čechách bohužel nikdy nikdy nefungovalo a vydali zase jinou trasou směrem k silnici. Sice byla trochu mlha ale zase bezva tura, až na ty úplně mokrý nohy Došli jsme do krásné vesničky u fjordu, kde všichni byli v krojích a měli tam bezva zvířátka. Parádní výlet, konečně jsem měla taky možnost víc pokecat s Norama a musím znova říct, že jsou to milý, bezvadný a vtipný lidi. No výlet prostě neměl chybu, jen na to učení se pak ještě hůř soustředilo.

Připravujeme.......

1. května 2008 v 15:39
Seriál Norci, Norky, Norové-
Povídání o tom, jací jsou a jací nejsou, jaké mají ctnosti, jaké neřesti, co dělají a nedělají, jak se mají trolové a sobi a jak to s nimi dopadne?............Takže, sledujte dál tyto stránky