Březen 2008

Výšlap na Ulriken

12. března 2008 v 22:14
Neuvěřitelně krásný den bez mráčku, zdolali jsme 607 metrů vysoký kopec, nejvyšší ze sedmi kopců, strážců Bergenu, šli jsme pravým sněhem, po, kterém u moře není ani památky, kochali se výhledem na všechny světové strany, někteří slavili na vrcholku narozeniny a byli za školou, některým byla zima, všichni jsme měli hlad a sladké chutě, neměli jsme mapu, ale našli jsme se, klouzalo to, ale nespadli jsme, spěchali jsme ale stihli jsme to,....parádní výlet....
Pravá zima na vrcholku....
No dobře, tak pár mráčků bylo, ale jen aby byly fotky fotogeničtější:)
Na vrcholovce chybí Marta- fotila nás:)
V restauraci na vrcholku kupodivu nebylo moc narváno:)
Takhle místní tatínkové tráví mateřskou- žádný kočárek, dcerušku pěkně na ramena a jde se:)

Home, sweet home

9. března 2008 v 13:16
1. března kolem poledne jsem slavila další Vánoce- Ježíšek v podobě české návštěvy Jiříka s Eny byl opravdu štědrý a chuťové buňky pukaly blahem, když zjistily že se jim dostane pravého českého řízku s českým chlebem, sekané a piva...ale samozřejmě není nad norskou rýži, špagety a brokolici ve slevě v Lidlu:) :)
Háčko, díky moc za tučňáka- je úplně boží.dokonce mi i ladí k peřinám :)( a vůbec nevypadá jako pes, nebo co jste to tvrdili:) Taky za fotku, fakt překvápko,norskou vlajku jsem ještě nekoupila tak jsem se vyfotila aspoň s ním.
Tak ahoj, jdu si dát miňonky...:)

Curling

8. března 2008 v 13:01
Curling- ano to je ta hra, jak ji my Češi známe jenom z televize a jak se ji smějeme, když pozorujeme hráče, kteří směšně lěští led, aby jejich "kámen" dojel , co nejblíže vytouženému středu kruhu:) Norci se rozhodli, že nás zahraniční studenty zasvětí do tajů jejich severské hry. (Zajímavé bylo, že polovina Norů, co tam byli s námi to hrála taky poprvé, ale aspoň, to bylo fér:) No a tak jsme jednoho večera vyrazili za město do megamega obchodniho centra , které kromě restauraci, sportovni haly, kluziště, koupaliště, bowlingu, kulečníku a dalších nevšedních možností ponákupníhpo vyžití vlastnilo i halu na curling. Byla tam pěkná kosa, nejdřív jako v lednici. Naštěstí nás pak rychle zahřál pan instruktor, který nám během půl hodinky všechno vysvětlil a ukázal. Obuli jsme si speciální návleky na boty- jeden protiskluzový, druhý aby nám to zase lépe klouzalo a všichni se nadšeně vrhli na led- zahrát si tu hru co vypadá děsně jednoduše- ale zrada- ze začátku jsme padali jak hrušky, kdo nepadal, vypadal alespoň že má obě nohy po třech těžkých operacích a chystá se na invalidní důchod. No zkrátka první půlhodinku na nás muselo být radost pohledět. Pak už jsme si na ten děsně nezvyklej pohyb zvykli, čapli "košťata" a začali hrát. Družstva jsou vždycky po 4 ( my byli vždycky dva norci a dva cizinci, to bylo bezva).
Před zápasem je nezbytné nejprve pořádně natrénovat taktiku:)
Hra má celkem lehká pravidla ale odhadnout sílu vrhu, délku skluzu a rychlost leštění, je pěkný kumšt :) Mě potkalo štěstí začátečníka, a tak hned první dvě kola mé družstvo získalo bod díky mému kamenu, co byl nejblíž středu, o hodinu později jsem už ani ke středu nedojela nebo ho zas megarychlostí přejela, ale to už jsme jeli pomalu domů, takže to ani ve výsledku nebyl velkej trapas:) No každopádně to byl bezva večer, všichni hráli se stašným zápalem, až nám tam v té hale nakonec bylo úplně horko:) Curling, hra to podivná, ale děsně zábavná. Větší sranda než bowling. Snad to postaví taky někdy brzy u nás.
S Christine- členkou mého vítězného týmu- leštění ledu nám vážně šlo:)
PS: Jelikož můj foťák ten večer stávkoval, fotečky made by Franceska, thanks:)