My buddies

2. února 2008 v 19:07
Buddy bergen- program, který se snaží, aby zahraniční studenti přišli do kontaktu s norskými studenty a poznali tak Norsko ještě lépe. Do programu se tedy zaregistrovali Norové i cizinci a počítač nás pak k sobě přiřadil, někdy na základě našich společných koníčků, někdy na základě toho, co studujem, některé dvojice říkají, že jejich kombinace je čistě náhodná. No každopádně je to super věc, protože na koljích i ve škole, se pořád potkáváme jen s ostatníma zahraničníma studentama a pokecat si s Norem pak člověk moc šanci nemá.
Já mám buddy hned dva:) ten první se jmenuje Terje, píše právě diplomku z hoistorie, je to hodnej kluk, ale moc nemluví a pořád říká, že je na všechno moc starej ( je mu asi 26). protože nám napsali, že jsou ještě nějaký Norci volní, tak jsme si řekla proč ne a zažádala o druhého. No a dali mi Oleho, sice vůbec jako Nor nevypadá, narodil se v Kolumbii a Norové ho adoptovali, ale je moc hodnej, je akční, vzal mě na pizzu, do muzea a uvařil mi tradiční norské jídlo. Miluje naši pohádku Tři oříšky pro popelku, fakt by mě nenapadlo, že na to koukají až tady. Pořád chce ať ho naučím "Kdepak ty ptáčku hnízdo máš...":) ale ja fakt zpívat neumím, nemáte to někdo prosím v digitalníní podobě? mp3? zachraňte mě:) :)
No a půjdeme bruslit a taky na pravé kolumbijské kafe ke Kolumbijcovi Juanovi, kterej se mnou chodí na norštinu:)
Buddy Ole mi kuchtí večeři.Prej tuhle fotku musím poslat jeho mamce, nikdy mu nevěří, že umí udělat víc než ohřát vodu, ale fakt to bylo znamenité.
Tak takhle se to jejich národní jídlo jmenuje, neptejte se mě ale jak se to čte, to si pořád nemůžu zapamatovat. jsou to takový masový šišky z mletýho masa, s bramborama a mrkvi , někdy anansem, bylo to mňami:)
Tak tady mě máte- a ani jsem se tou omáčkou nepokecala heč:)
No a tohle je Terje- můj "starý a busy" buddy, fotka je to hrozná, zamlžená, ůepší zatím nemám- ale je to krásnej důkaz, že můj foták se ještě na místní počasí neaklimatizoval- než jsme přišli na párty pěkně mi promokl celý batoh:(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama