Česko-slovenská večeře

26. února 2008 v 20:08
Asi by bylo fajn podělit se s vámi o mé kuchřské umění. Několik lidí, co jsme tu potkala, se zmínilo, že sice vědí, že v Itálii jedí pizzu, Francouzi maj dobrý sýry, Češi mají dobré pivo, ale že by taky rádi ochutnali, co si u nás doma kuchtíme, a tak jsem přibrala do party ještě jednu Češku a další dva Slováky a domluvila si možnost použít větší kuchyň ve vedlejším bloku ( ta naše by nestačila a žádná společná kuchyň tu bohužel není) No, a tak slovo dalo slovo - sestavili jsme jídelníček- Bramboráky a halušky- každý z nás pozval "pár" známých ( cizinců), aby naší dobrůtku ochutnali. Tak jsme se dali večer, na den svátku všech zamilovaných, do díla. Veselý byl hned začátek naší práce, protože jsme sice každý pozvali pár lidí ,ale neměli jsme ani tušení kolik strávníků se dostaví, a navíc jsme museli počítat s rezervou, protože jak už to tu tak chodí, pozvete někoho, ale ten zas pozve další kamarády. No zkrátka, několik lidí vzalo místní Lidl útokem kuchyň se zaplnila pytlíky s bramborama a mohlo se začít strouhat. Přesné údaje nemám, ale odhadem jsme nastrouhali snad deset kilo brambor a pochutnalo si asi dvacet lidí, u smažení jsme se střídali a byli jsme pěkně zpocení, zapotili se ale i Slováci, protože halušky sice snadno vypadají, ale bez správneho vybavení i ty daly zabrat. Důležité je, že všichni odešli spokojení a napapaní, ale přesto si neodnesli ten pravý zážitek, nikdo si totiž nekoupil české pivo, takže zapíjeli norským nebo holanským a to přeci jen není ono. Každopádně těžká práce přinesla svou úrodu a celý minulý týden jsem nemusela vařit ani nakupovat, protože za odměnu zase zvali všichni na večeře mě. A neměla jsem se špatně: Palačinky, pizza na deset zpusobů, zapečené těstoviny po italsku, losos na kari, italské minestrony, cokoladovy dort.....mno určitě jsem na něco zapomněla:) Takže hlady rozhodně neumírám a ani nestačím chodit do tělocvčny aby ze mě nebyl otesánek. Vybil se mi foťák zrovna na tuhle akci, takže fotečky jsou sběr od ruzných autorů, bylo težké sladit barvy, tak jsem vybrala černobílou.) Bohužel nikdo moc nefotil jidlo, ale aspoň vám představim nějaký dalši moje kamarády:)
Tady jsem s Eleri ( Aglie- Walles)- zlatá holka, strašně fajn, jsme si v lecčems podobné, studuje umění a hrozně hezky ujetě se oblíká....
S Michaelem (Rakousko) je děsná sranda, ona se z něj totiž bezvadně dělá sranda- já mu říkám Michael monkey:) chodí totiž denně do posilky a má se strašně rád, občas máme pocit, že jeho sebevědomí je vyšší než ty jejich Alpy, a tak tu do něj všichni rejpeme ale ne a ne mu ho snížit:) Ne je to hodnej kluk- až na tu košili ( je totiž s růžovejma proužkama:):)
Raphael (Švýcarsko)- toho už znáte z bruslení a z výletu k moři- a můj pokus o americký úsměv po třech hodinách vaření a smažení:) studuje bankovnoctví a je Švýcar- dobrá kombinace ne? No pracuju na získání Pinu k jeho kartě, pozvu vás na pivo, až ho budu mít:):)
S plnou pusou halušek a s věčně vysmátým Davidem ( Austrálie)
Tady asi vysvětluju jak vyrobit bramborák- zleva Michel( Rakousko), Georg ( Němec), Nika ( Slovensko- tahle osůbka páchala halušky- taky vypadá zdrchaně:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama