School

30. ledna 2008 v 21:39
Tak se vám zase hlasim po delší odmlce. Omlouvám se, ale jaksi nebyl čas:) To víte začala škola, prázdniny jsou tytam:( No tak zlé to ale zase nebude. Mam tu dva předměty: Skandinavien politics and gowernment a Eu institutions. Taky kurz norštiny, tam chodím jaksi dobrovolně, ale baví mě to asi nejvíc.Učitelé se nám tu děsně věnují, není nás ve třídě ani dvacet a dokonce nás na semináři učili i tři najednou. Pracujeme hodně ve skupinkách a jsme tam namixovaný úplně ze všech zemí, tak je to pardáda. Hlavně na té Eu, kde se vždycky sejdeme jak členové, tak nečlenové,(máme tam i pár norů) a taky třeba klučina z Mexika, který o nějaký Eu nemá skoro ani páru:). Trošku mě tu naštvali s knížkama, jednak je toho celkem hodně, co máme přečíst, ale hlavně tu nemaj nikdy nic prezenčně v knihovně, a ten jeden výtisk, co fakt potřebuju je půjčenej a asi desetkraát zamluvenej, no a knížka do školy tu stojí mezi 600 a 1500Kc.Takže vivat brněnská knihova!!
God dag. Jeg heter Lenka, Jeg kommer fra Tsjekkia. Jeg er studenter.Jeg studere Jeg bor i Bergen po Fantoft. Jeg er ikke gift. ........
Norština mě děsně baví, není to moc těžký, takovej mix aj, nj a čehosi. Nejlíp to jde Němcům a Holanďanům, protože to mejí dost podobný. Pak mám ve skupince taky jednu Etiopku, kluka z Nepálu a ze Zambie ty jsou úplně úžasný. Měli jsme říct norsky jakýma jazkyma mluvíme jaký jazyk je v naší zemi, tenhle kluk ze Zambie řekl, že je úřední angličtina, učitelka se ho ptala jaký další jazyk a on ji povídá. "chcete jich opravdu vyjmenovat všech těch dvacet šest?" na to zareagovala etiopka a vyrazila nám docela dech ,když s úsměvem oznámila, že oni mají jazyků pro změnu 52:) No zlatá naše jedna čeština že?:) Jinak norština je fakt zajímvá- třeba mají slovíčko gift ( jako dárek v aj)- u nich to ale zamená - "být ženatý", mimo jiné také překládají také "jed" . takže aspoň víme jak pociťují svazek manželský:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama